OUR BLOG

Doğal Ahşabın Sıcaklığı

POSTED BY MUSTAFA TOZAKI    FEB 08, 2018

Ahşabın sıcaklığı...

ahşap üreticisi ve ticaretini yapan kişiler olarak ağaç kesimine karşı olsakta, mobilya tasarımında doğal ahşap olmazsa olmazlardandır.

yapay mobilya malzemeleri yanında doğal ahşabın üstünlüğü açık ara öndedir. İç ve Dış mekanlarda doğal ahşabın yarattığı şık ve sıcak görüntü, görsellik üstünlüğünü bir yana, hissiyatı bakımından da içinizi ısıtır.

Ülkemizde 80 li yılların ortalarına değin ahşap masif malzeme pazar payının yüzde 90'ına hitap ederken, bu tarihlerden sonra hızla düşmeye başladı. Pazar payının büyük kısmını PVC, alüminyum ve laminant kaplı ahşaplara bıraktı. Ancak son yıllarda doğal ahşap ve ahşap kaplı malzemeler pazarda payını artırmaya başlamıştır.

 Ülkemiz sıcak bir ülke. haliyale ahşabın doğallığı ve sıcaklığından faydalanmak kaçınılmazdır. Özellikle yazlık mekanlarda çam sınıfı ahşap (köknar, ladin, sarıçam), kışlık mekanlar, oteller ve bazen ofislerde uzakdoğu ( maun sınıfı ağaçlar veya Afrika tropik ağaçlar; Tik, iroko venge vb..) çoğunlukla da daha yakınlarda bulunabilinen özellikle meşe ve kayın, az bulunsa da ceviz ülkemizde en çok tüketilen sert dokulu ahşaplardır.

 işletmemiz sezer Köroğlu ltd. de tüm bu ahşapları iç mimarlarımızın elit projeleri eşliğinde sizlere sunmak amaç ve görevlerimiz içindedir.

 

 

info@sezerkoroglu.com

Kemerliçarşı No:9 Dereboyu - Nicosia

SELCUK FINDIK © 2018. ALL RIGHT RESERVED.

0392 228 88 11